TPS40050PWP
首页 > 产品展示 > 集成电路(IC) > PMIC-稳压器-直流-直流开关控制器
TPS40050PWP
TPS40050PWP
型号
TPS40050PWP
品牌
Rochester Electronics, LLC
描述
IC REG CTRLR BUCK 16HTSSOP
数据表
TPS40050PWP.pdf
分类
PMIC-稳压器-直流-直流开关控制器
交付服务
TPS40050PWP
内容 *
    TPS40050PWP 规格
    PackageBulk,Tube
    Series
    RoHSRoHS
    FunctionStep-Down
    TopologyBuck
    Clock SyncYes
    Output TypeTransistor Driver
    Part StatusNot For New Designs
    Mounting TypeSurface Mount
    Output Phases1
    Package / Case16-PowerTSSOP (0.173", 4.40mm Width)
    Control FeaturesCurrent Limit, Enable, Frequency Control, Soft Start
    Duty Cycle (Max)94%
    Number of Outputs1
    Serial Interfaces-
    Output ConfigurationPositive
    Frequency - Switching500kHz
    Operating Temperature-40°C ~ 85°C (TA)
    Synchronous RectifierYes
    Supplier Device Package16-HTSSOP
    Voltage - Supply (Vcc/Vdd)8V ~ 40V