TL5001AID
首页 > 产品展示 > 集成电路(IC) > PMIC-稳压器-直流-直流开关控制器
TL5001AID
TL5001AID
型号
TL5001AID
品牌
Rochester Electronics, LLC
描述
IC REG CTRLR BCK/BST/FLYBK 8SOIC
数据表
TL5001AID.pdf
分类
PMIC-稳压器-直流-直流开关控制器
交付服务
TL5001AID
内容 *
    TL5001AID 规格
    PackageBulk,Tube
    Series
    RoHSRoHS
    FunctionStep-Up, Step-Down, Step-Up/Step-Down
    TopologyBuck, Boost, Flyback
    Clock SyncNo
    Output TypeTransistor Driver
    Part StatusActive
    Mounting TypeSurface Mount
    Output Phases1
    Package / Case8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
    Control FeaturesDead Time Control, Frequency Control
    Duty Cycle (Max)100%
    Number of Outputs1
    Serial Interfaces-
    Output ConfigurationPositive
    Frequency - Switching20kHz ~ 500kHz
    Operating Temperature-40°C ~ 85°C (TA)
    Synchronous RectifierNo
    Supplier Device Package8-SOIC
    Voltage - Supply (Vcc/Vdd)3.6V ~ 40V