LTC3709EG#TRPBF
首页 > 产品展示 > 集成电路(IC) > PMIC-稳压器-直流-直流开关控制器
LTC3709EG#TRPBF
LTC3709EG#TRPBF
型号
LTC3709EG#TRPBF
品牌
Analog Devices Inc.
描述
IC REG CTRLR BUCK 36SSOP
数据表
LTC3709EG#TRPBF.pdf
分类
PMIC-稳压器-直流-直流开关控制器
交付服务
LTC3709EG#TRPBF
内容 *
    LTC3709EG#TRPBF 规格
    PackageTape & Reel (TR)
    SeriesPolyPhase®
    RoHSRoHS
    FunctionStep-Down
    TopologyBuck
    Clock SyncNo
    Output TypeTransistor Driver
    Part StatusActive
    Mounting TypeSurface Mount
    Output Phases2
    Package / Case36-SSOP (0.209", 5.30mm Width)
    Control FeaturesEnable, Power Good, Soft Start, Tracking
    Duty Cycle (Max)90%
    Number of Outputs1
    Serial Interfaces-
    Output ConfigurationPositive
    Frequency - Switching-
    Operating Temperature-40°C ~ 85°C (TA)
    Synchronous RectifierYes
    Supplier Device Package36-SSOP
    Voltage - Supply (Vcc/Vdd)3.9V ~ 37V