TLV27L2QDRQ1
首页 > 产品展示 > 集成电路(IC) > 线性放大器-仪表、运算放大器、缓冲放大器
TLV27L2QDRQ1
TLV27L2QDRQ1
型号
TLV27L2QDRQ1
品牌
Texas Instruments
描述
IC OPAMP GP 2 CIRCUIT 8SOIC
数据表
TLV27L2QDRQ1.pdf
分类
线性放大器-仪表、运算放大器、缓冲放大器
交付服务
TLV27L2QDRQ1
内容 *
    TLV27L2QDRQ1 规格
    PackageTape & Reel (TR),Cut Tape (CT),Digi-Reel®,Bulk
    SeriesAutomotive, AEC-Q100
    RoHSRoHS
    Slew Rate0.06V/µs
    Output TypeRail-to-Rail
    Part StatusActive
    Mounting TypeSurface Mount
    -3db Bandwidth-
    Amplifier TypeGeneral Purpose
    Package / Case8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
    Current - Supply7µA (x2 Channels)
    Number of Circuits2
    Current - Input Bias1 pA
    Operating Temperature-40°C ~ 125°C
    Gain Bandwidth Product160 kHz
    Voltage - Input Offset500 µV
    Supplier Device Package8-SOIC
    Current - Output / Channel400 µA
    Voltage - Supply Span (Max)16 V
    Voltage - Supply Span (Min)2.7 V