OPA452FA/500.pdf
| Package | Tape & Reel (TR),Bulk |
|---|---|
| Series | |
| RoHS | RoHS |
| Slew Rate | 10V/µs |
| Output Type | - |
| Part Status | Active |
| Mounting Type | Surface Mount |
| -3db Bandwidth | - |
| Amplifier Type | General Purpose |
| Package / Case | TO-263-8, D²Pak (7 Leads + Tab), TO-263CA |
| Current - Supply | 5.5mA |
| Number of Circuits | 1 |
| Current - Input Bias | 7 pA |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Gain Bandwidth Product | 1.8 MHz |
| Voltage - Input Offset | 1 mV |
| Supplier Device Package | DDPAK/TO-263-7 |
| Current - Output / Channel | 50 mA |
| Voltage - Supply Span (Max) | 80 V |
| Voltage - Supply Span (Min) | 20 V |