OPA353UA/2K5
首页 > 产品展示 > 集成电路(IC) > 线性放大器-仪表、运算放大器、缓冲放大器
OPA353UA/2K5
OPA353UA/2K5
型号
OPA353UA/2K5
描述
IC OPAMP GP 1 CIRCUIT 8SOIC
数据表
OPA353UA/2K5.pdf
交付服务
OPA353UA/2K5
内容 *
    OPA353UA/2K5 规格
    RoHSRoHS
    Slew Rate22V/µs
    Output TypeRail-to-Rail
    Amplifier TypeGeneral Purpose
    Package / Case8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
    Current - Supply5.2mA
    Number of Circuits1
    Current - Input Bias0.5 pA
    Operating Temperature-40°C ~ 85°C
    Gain Bandwidth Product44 MHz
    Voltage - Input Offset3 mV
    Supplier Device Package8-SOIC
    Current - Output / Channel40 mA
    Voltage - Supply Span (Max)5.5 V
    Voltage - Supply Span (Min)2.5 V