OPA2300AIDGST
首页 > 产品展示 > 集成电路(IC) > 线性放大器-仪表、运算放大器、缓冲放大器
OPA2300AIDGST
OPA2300AIDGST
型号
OPA2300AIDGST
描述
IC CMOS 2 CIRCUIT 10VSSOP
数据表
OPA2300AIDGST.pdf
交付服务
OPA2300AIDGST
内容 *
    OPA2300AIDGST 规格
    PackageTape & Reel (TR),Cut Tape (CT),Digi-Reel®,Bulk
    Series
    RoHSRoHS
    Slew Rate80V/µs
    Output Type-
    Amplifier TypeCMOS
    Package / Case10-TFSOP, 10-MSOP (0.118", 3.00mm Width)
    Current - Supply9.5mA (x2 Channels)
    Number of Circuits2
    Current - Input Bias0.1 pA
    Operating Temperature-40°C ~ 125°C
    Gain Bandwidth Product150 MHz
    Voltage - Input Offset1 mV
    Supplier Device Package10-VSSOP
    Current - Output / Channel70 mA
    Voltage - Supply Span (Max)5.5 V
    Voltage - Supply Span (Min)2.7 V