OPA2244EA/250G4
首页 > 产品展示 > 集成电路(IC) > 线性放大器-仪表、运算放大器、缓冲放大器
OPA2244EA/250G4
OPA2244EA/250G4
型号
OPA2244EA/250G4
品牌
Texas Instruments
描述
IC OPAMP GP 2 CIRCUIT 8VSSOP
数据表
OPA2244EA/250G4.pdf
分类
线性放大器-仪表、运算放大器、缓冲放大器
交付服务
OPA2244EA/250G4
内容 *
    OPA2244EA/250G4 规格
    PackageTape & Reel (TR)
    SeriesMicroAmplifier™
    RoHSRoHS
    Slew Rate0.1V/µs
    Output Type-
    Part StatusActive
    Mounting TypeSurface Mount
    -3db Bandwidth-
    Amplifier TypeGeneral Purpose
    Package / Case8-TSSOP, 8-MSOP (0.118", 3.00mm Width)
    Current - Supply40µA (x2 Channels)
    Number of Circuits2
    Current - Input Bias10 nA
    Operating Temperature-40°C ~ 85°C
    Gain Bandwidth Product430 kHz
    Voltage - Input Offset700 µV
    Supplier Device Package8-VSSOP
    Current - Output / Channel25 mA
    Voltage - Supply Span (Max)36 V
    Voltage - Supply Span (Min)2.2 V