OPA180ID.pdf
| Package | Tape & Reel (TR),Bulk |
|---|---|
| Series | |
| RoHS | RoHS |
| Slew Rate | 0.8V/µs |
| Output Type | Rail-to-Rail |
| Part Status | Active |
| Mounting Type | Surface Mount |
| -3db Bandwidth | - |
| Amplifier Type | Zero-Drift |
| Package / Case | 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Current - Supply | 450µA |
| Number of Circuits | 1 |
| Current - Input Bias | 250 pA |
| Operating Temperature | -40°C ~ 105°C |
| Gain Bandwidth Product | 2 MHz |
| Voltage - Input Offset | 15 µV |
| Supplier Device Package | 8-SOIC |
| Current - Output / Channel | 18 mA |
| Voltage - Supply Span (Max) | 36 V |
| Voltage - Supply Span (Min) | 4.5 V |