MIC7300BMM
首页 > 产品展示 > 集成电路(IC) > 线性放大器-仪表、运算放大器、缓冲放大器
MIC7300BMM
MIC7300BMM
型号
MIC7300BMM
描述
IC OPAMP GP 1 CIRCUIT 8MSOP
数据表
MIC7300BMM.pdf
分类
线性放大器-仪表、运算放大器、缓冲放大器
交付服务
MIC7300BMM
内容 *
    MIC7300BMM 规格
    PackageTube
    SeriesMM8™
    RoHSRoHS
    Slew Rate0.5V/µs
    Output TypeRail-to-Rail
    Part StatusDiscontinued at Digi-Key
    Mounting TypeSurface Mount
    -3db Bandwidth-
    Amplifier TypeGeneral Purpose
    Package / Case8-TSSOP, 8-MSOP (0.118", 3.00mm Width)
    Current - Supply1.5mA
    Number of Circuits1
    Current - Input Bias0.5 pA
    Operating Temperature-40°C ~ 85°C
    Gain Bandwidth Product370 kHz
    Voltage - Input Offset1 mV
    Supplier Device Package8-MSOP
    Current - Output / Channel115 mA
    Voltage - Supply Span (Max)10 V
    Voltage - Supply Span (Min)2.2 V