LMV321M7.pdf
| Package | Bulk |
|---|---|
| Series | Automotive, AEC-Q100, LMV® |
| RoHS | RoHS |
| Slew Rate | 1V/µs |
| Output Type | Rail-to-Rail |
| Part Status | Active |
| Mounting Type | Surface Mount |
| -3db Bandwidth | - |
| Amplifier Type | General Purpose |
| Package / Case | 5-TSSOP, SC-70-5, SOT-353 |
| Current - Supply | 130µA |
| Number of Circuits | 1 |
| Current - Input Bias | 15 nA |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Gain Bandwidth Product | 1 MHz |
| Voltage - Input Offset | 1.7 mV |
| Supplier Device Package | SC-70-5 |
| Current - Output / Channel | 160 mA |
| Voltage - Supply Span (Max) | 5.5 V |
| Voltage - Supply Span (Min) | 2.7 V |