LM6154BCMX/NOPB
首页 > 产品展示 > 集成电路(IC) > 线性放大器-仪表、运算放大器、缓冲放大器
LM6154BCMX/NOPB
LM6154BCMX/NOPB
型号
LM6154BCMX/NOPB
品牌
Texas Instruments
描述
IC OPAMP GP 4 CIRCUIT 14SOIC
数据表
LM6154BCMX/NOPB.pdf
分类
线性放大器-仪表、运算放大器、缓冲放大器
交付服务
LM6154BCMX/NOPB
内容 *
    LM6154BCMX/NOPB 规格
    PackageTape & Reel (TR)
    Series
    RoHSRoHS
    Slew Rate30V/µs
    Output TypeRail-to-Rail
    Part StatusActive
    Mounting TypeSurface Mount
    -3db Bandwidth-
    Amplifier TypeGeneral Purpose
    Package / Case14-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
    Current - Supply1.6mA (x4 Channels)
    Number of Circuits4
    Current - Input Bias500 nA
    Operating Temperature0°C ~ 70°C
    Gain Bandwidth Product80 MHz
    Voltage - Input Offset300 µV
    Supplier Device Package14-SOIC
    Current - Output / Channel16.9 mA
    Voltage - Supply Span (Max)24 V
    Voltage - Supply Span (Min)2.7 V