HFA1100IJ.pdf
| Package | Bulk |
| RoHS | RoHS |
| Slew Rate | 2300V/µs |
| Output Type | - |
| Part Status | Active |
| Mounting Type | Through Hole |
| -3db Bandwidth | 850 MHz |
| Amplifier Type | Current Feedback |
| Package / Case | 8-CDIP (0.300", 7.62mm) |
| Current - Supply | 21mA |
| Number of Circuits | 1 |
| Current - Input Bias | 25 µA |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Gain Bandwidth Product | - |
| Voltage - Input Offset | 2 mV |
| Supplier Device Package | 8-CERDIP |
| Current - Output / Channel | 60 mA |
| Voltage - Supply Span (Max) | 11 V |
| Voltage - Supply Span (Min) | 4.5 V |