AD8044AR-14.pdf
| Package | Tube,Tube |
|---|---|
| Series | |
| RoHS | RoHS |
| Slew Rate | 190V/µs |
| Output Type | Rail-to-Rail |
| Part Status | Obsolete |
| Mounting Type | Surface Mount |
| -3db Bandwidth | 160 MHz |
| Amplifier Type | Voltage Feedback |
| Package / Case | 14-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Current - Supply | 11.5mA |
| Number of Circuits | 4 |
| Current - Input Bias | 2 µA |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Gain Bandwidth Product | - |
| Voltage - Input Offset | 1.4 mV |
| Supplier Device Package | 14-SOIC |
| Current - Output / Channel | 30 mA |
| Voltage - Supply Span (Max) | 12 V |
| Voltage - Supply Span (Min) | 3 V |