TS12A4515PG4.pdf
| Package | Tube |
| Part Status | Active |
| Mounting Type | Through Hole |
| -3db Bandwidth | 520MHz |
| Package / Case | 8-DIP (0.300", 7.62mm) |
| Switch Circuit | SPST - NC |
| Charge Injection | -11.5pC |
| Number of Circuits | 1 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Supplier Device Package | 8-PDIP |
| On-State Resistance (Max) | 10Ohm |
| Voltage - Supply, Dual (V±) | - |
| Switch Time (Ton, Toff) (Max) | 75ns, 45ns |
| Voltage - Supply, Single (V+) | 2.7V ~ 12V |
| Current - Leakage (IS(off)) (Max) | 1nA |
| Multiplexer/Demultiplexer Circuit | 1:1 |
| Channel Capacitance (CS(off), CD(off)) | 7.5pF, 7.5pF |