HI1-0300-5.pdf
| Package | Bulk |
|---|---|
| Series | |
| RoHS | RoHS |
| Crosstalk | - |
| Part Status | Active |
| Mounting Type | Through Hole |
| -3db Bandwidth | - |
| Package / Case | 14-DIP (0.300", 7.62mm) |
| Switch Circuit | SPST |
| Charge Injection | - |
| Number of Circuits | 2 |
| Operating Temperature | 0°C ~ 70°C |
| Supplier Device Package | 14-CERDIP |
| On-State Resistance (Max) | 50Ohm |
| Voltage - Supply, Dual (V±) | ±15V |
| Switch Time (Ton, Toff) (Max) | 300ns, 250ns |
| Voltage - Supply, Single (V+) | ±15V |
| Current - Leakage (IS(off)) (Max) | 5nA |
| Multiplexer/Demultiplexer Circuit | 1:1 |
| Channel Capacitance (CS(off), CD(off)) | 16pF, 14pF |