ADGS1408BCPZ.pdf
| Package | Tray |
| RoHS | RoHS |
| Crosstalk | -70dB @ 1MHz |
| Part Status | Active |
| Mounting Type | Surface Mount |
| -3db Bandwidth | 60MHz |
| Package / Case | 24-VFQFN Exposed Pad, CSP |
| Switch Circuit | - |
| Charge Injection | 50pC |
| Number of Circuits | 1 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Supplier Device Package | 24-LFCSP (4x4) |
| On-State Resistance (Max) | 4.7Ohm |
| Voltage - Supply, Dual (V±) | ±15V |
| Switch Time (Ton, Toff) (Max) | 165ns, 155ns |
| Voltage - Supply, Single (V+) | 12V |
| Current - Leakage (IS(off)) (Max) | 200pA |
| Multiplexer/Demultiplexer Circuit | 8:1 |
| Channel Capacitance (CS(off), CD(off)) | 14pF, 80pF |
| Channel-to-Channel Matching (ΔRon) | 200mOhm |