ADG1608BRUZ.pdf
| Package | Bulk,Tube |
| RoHS | RoHS |
| Crosstalk | -64dB @ 1MHz |
| Part Status | Active |
| Mounting Type | Surface Mount |
| -3db Bandwidth | 40MHz |
| Package / Case | 16-TSSOP (0.173", 4.40mm Width) |
| Switch Circuit | - |
| Charge Injection | 29pC |
| Number of Circuits | 1 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C (TA) |
| Supplier Device Package | 16-TSSOP |
| On-State Resistance (Max) | 4.5Ohm |
| Voltage - Supply, Dual (V±) | ±3.3V ~ 8V |
| Switch Time (Ton, Toff) (Max) | 94ns, 93ns |
| Voltage - Supply, Single (V+) | 3.3V ~ 16V |
| Current - Leakage (IS(off)) (Max) | 100pA |
| Multiplexer/Demultiplexer Circuit | 8:1 |
| Channel Capacitance (CS(off), CD(off)) | 19pF, 117pF |
| Channel-to-Channel Matching (ΔRon) | 120mOhm |