PVG5H200C03B00
首页 > 产品展示 > 电位计,可变电阻器 > 微调电位器
PVG5H200C03B00
PVG5H200C03B00
型号
PVG5H200C03B00
描述
TRIMMER 20 OHM 0.25W J LEAD SIDE
数据表
PVG5H200C03B00.pdf
交付服务
PVG5H200C03B00
内容 *
    PVG5H200C03B00 规格
    SeriesPVG5
    RoHSRoHS
    Tolerance±10%
    Resistance20 Ohms
    Part StatusActive
    Mounting TypeSurface Mount
    Power (Watts)0.25W, 1/4W
    Adjustment TypeSide Adjustment
    Number of Turns11
    Size / DimensionRectangular - 0.189" x 0.146" Face x 0.146" H (4.80mm x 3.70mm x 3.70mm)
    Termination StyleJ Lead
    Resistive MaterialCermet
    Temperature Coefficient±150ppm/°C