PVG5A500C03B00
首页 > 产品展示 > 电位计,可变电阻器 > 微调电位器
PVG5A500C03B00
PVG5A500C03B00
型号
PVG5A500C03B00
品牌
Bourns Inc.
描述
TRIMMER 50 OHM 0.25W J LEAD TOP
数据表
PVG5A500C03B00.pdf
分类
微调电位器
交付服务
PVG5A500C03B00
内容 *
    PVG5A500C03B00 规格
    SeriesPVG5
    RoHSRoHS
    Tolerance±10%
    Resistance50 Ohms
    Part StatusActive
    Mounting TypeSurface Mount
    Power (Watts)0.25W, 1/4W
    Adjustment TypeTop Adjustment
    Number of Turns11
    Size / DimensionRectangular - 0.189" x 0.138" Face x 0.201" H (4.80mm x 3.50mm x 5.10mm)
    Termination StyleJ Lead
    Resistive MaterialCermet
    Temperature Coefficient±150ppm/°C