PV37W254C01B00
首页 > 产品展示 > 电位计,可变电阻器 > 微调电位器
PV37W254C01B00
PV37W254C01B00
型号
PV37W254C01B00
描述
TRIMMER 250KOHM 0.25W PC PIN TOP
数据表
PV37W254C01B00.pdf
交付服务
PV37W254C01B00
内容 *
    PV37W254C01B00 规格
    SeriesPV37
    RoHSRoHS
    Tolerance±10%
    Resistance250 kOhms
    Part StatusActive
    Mounting TypeThrough Hole
    Power (Watts)0.25W, 1/4W
    Adjustment TypeTop Adjustment
    Number of Turns12
    Size / DimensionRectangular - 0.252" x 0.157" Face x 0.264" H (6.40mm x 4.00mm x 6.70mm)
    Termination StylePC Pins
    Resistive MaterialCermet
    Temperature Coefficient±150ppm/°C