PV36P201C01B00
首页 > 产品展示 > 电位计,可变电阻器 > 微调电位器
PV36P201C01B00
PV36P201C01B00
型号
PV36P201C01B00
描述
TRIMMER 200 OHM 0.5W PC PIN SIDE
数据表
PV36P201C01B00.pdf
交付服务
PV36P201C01B00
内容 *
    PV36P201C01B00 规格
    SeriesPV36
    RoHSRoHS
    Tolerance±10%
    Resistance200 Ohms
    Part StatusActive
    Mounting TypeThrough Hole
    Power (Watts)0.5W, 1/2W
    Adjustment TypeSide Adjustment
    Number of Turns25
    Size / DimensionRectangular - 0.378" x 0.197" Face x 0.197" H (9.60mm x 5.00mm x 5.00mm)
    Termination StylePC Pins
    Resistive MaterialCermet
    Temperature Coefficient±100ppm/°C