PV32P200A02B00
首页 > 产品展示 > 电位计,可变电阻器 > 微调电位器
PV32P200A02B00
PV32P200A02B00
型号
PV32P200A02B00
描述
TRIMMER 20 OHM 0.5W PC PIN TOP
数据表
PV32P200A02B00.pdf
交付服务
PV32P200A02B00
内容 *
    PV32P200A02B00 规格
    SeriesPV32
    RoHSRoHS
    Tolerance±10%
    Resistance20 Ohms
    Part StatusActive
    Mounting TypeThrough Hole
    Power (Watts)0.5W, 1/2W
    Adjustment TypeTop Adjustment
    Number of Turns1
    Size / DimensionRound - 0.260" Dia x 0.236" H (6.60mm x 6.00mm)
    Termination StylePC Pins
    Resistive MaterialCermet
    Temperature Coefficient±100ppm/°C