PV32N252A01B00
首页 > 产品展示 > 电位计,可变电阻器 > 微调电位器
PV32N252A01B00
PV32N252A01B00
型号
PV32N252A01B00
品牌
Bourns Inc.
描述
TRIMMER 2.5KOHM 0.5W PC PIN SIDE
数据表
PV32N252A01B00.pdf
分类
微调电位器
交付服务
PV32N252A01B00
内容 *
    PV32N252A01B00 规格
    SeriesPV32
    RoHSRoHS
    Tolerance±20%
    Resistance2.5 kOhms
    Part StatusActive
    Mounting TypeThrough Hole
    Power (Watts)0.5W, 1/2W
    Adjustment TypeSide Adjustment
    Number of Turns1
    Size / DimensionRectangular - 0.315" x 0.272" Face x 0.315" H (8.00mm x 6.90mm x 8.00mm)
    Termination StylePC Pins
    Resistive MaterialCermet
    Temperature Coefficient±100ppm/°C