PV12T200A01B00
首页 > 产品展示 > 电位计,可变电阻器 > 微调电位器
PV12T200A01B00
PV12T200A01B00
型号
PV12T200A01B00
描述
TRIMMER 20 OHM 0.5W PC PIN SIDE
数据表
PV12T200A01B00.pdf
交付服务
PV12T200A01B00
内容 *
    PV12T200A01B00 规格
    SeriesPV12
    RoHSRoHS
    Tolerance±10%
    Resistance20 Ohms
    Part StatusActive
    Mounting TypeThrough Hole
    Power (Watts)0.5W, 1/2W
    Adjustment TypeSide Adjustment
    Number of Turns4
    Size / DimensionRectangular - 0.299" x 0.354" Face x 0.354" H (7.60mm x 9.00mm x 9.00mm)
    Termination StylePC Pins
    Resistive MaterialCermet
    Temperature Coefficient±100ppm/°C