3386Y-1-105T
首页 > 产品展示 > 电位计,可变电阻器 > 微调电位器
3386Y-1-105T
3386Y-1-105T
型号
3386Y-1-105T
描述
TRIMMER 1M OHM 0.5W PC PIN TOP
数据表
3386Y-1-105T.pdf
交付服务
3386Y-1-105T
内容 *
    3386Y-1-105T 规格
    SeriesTrimpot® 3386 - Sealed
    RoHSRoHS
    Tolerance±10%
    Resistance1 MOhms
    Part StatusActive
    Mounting TypeThrough Hole
    Power (Watts)0.5W, 1/2W
    Adjustment TypeTop Finger Adjustment
    Number of Turns1
    Size / DimensionSquare - 0.375" x 0.375" Face x 0.190" H (9.53mm x 9.53mm x 4.83mm)
    Termination StylePC Pins
    Resistive MaterialCermet
    Temperature Coefficient±100ppm/°C