3386S-1-202
首页 > 产品展示 > 电位计,可变电阻器 > 微调电位器
3386S-1-202
3386S-1-202
型号
3386S-1-202
描述
TRIMMER 2K OHM 0.5W PC PIN SIDE
数据表
3386S-1-202.pdf
交付服务
3386S-1-202
内容 *
    3386S-1-202 规格
    SeriesTrimpot® 3386 - Sealed
    RoHSRoHS
    Tolerance±10%
    Resistance2 kOhms
    Part StatusActive
    Mounting TypeThrough Hole
    Power (Watts)0.5W, 1/2W
    Adjustment TypeSide Adjustment
    Number of Turns1
    Size / DimensionSquare - 0.375" x 0.375" Face x 0.375" H (9.53mm x 9.53mm x 9.53mm)
    Termination StylePC Pins
    Resistive MaterialCermet
    Temperature Coefficient±100ppm/°C