3362U-1-203
首页 > 产品展示 > 电位计,可变电阻器 > 微调电位器
3362U-1-203
3362U-1-203
型号
3362U-1-203
描述
TRIMMER 20K OHM 0.5W PC PIN TOP
数据表
3362U-1-203.pdf
交付服务
3362U-1-203
内容 *
    3362U-1-203 规格
    SeriesTrimpot® 3362 - Sealed
    RoHSRoHS
    Tolerance±10%
    Resistance20 kOhms
    Part StatusActive
    Mounting TypeThrough Hole
    Power (Watts)0.5W, 1/2W
    Adjustment TypeTop Adjustment
    Number of Turns1
    Size / DimensionRectangular - 0.275" x 0.260" Face x 0.185" H (6.99mm x 6.60mm x 4.70mm)
    Termination StylePC Pins
    Resistive MaterialCermet
    Temperature Coefficient±100ppm/°C