3362S-1-201
首页 > 产品展示 > 电位计,可变电阻器 > 微调电位器
3362S-1-201
3362S-1-201
型号
3362S-1-201
描述
TRIMMER 200 OHM 0.5W PC PIN SIDE
数据表
3362S-1-201.pdf
交付服务
3362S-1-201
内容 *
    3362S-1-201 规格
    SeriesTrimpot® 3362 - Sealed
    RoHSRoHS
    Tolerance±10%
    Resistance200 Ohms
    Part StatusActive
    Mounting TypeThrough Hole
    Power (Watts)0.5W, 1/2W
    Adjustment TypeSide Adjustment
    Number of Turns1
    Size / DimensionRectangular - 0.275" x 0.260" Face x 0.275" H (6.99mm x 6.60mm x 6.99mm)
    Termination StylePC Pins
    Resistive MaterialCermet
    Temperature Coefficient±100ppm/°C