3339W-1-503
首页 > 产品展示 > 电位计,可变电阻器 > 微调电位器
3339W-1-503
3339W-1-503
型号
3339W-1-503
描述
TRIMMER 50K OHM 0.5W PC PIN SIDE
数据表
3339W-1-503.pdf
交付服务
3339W-1-503
内容 *
    3339W-1-503 规格
    SeriesTrimpot® 3339 - Sealed
    RoHSRoHS
    Tolerance±10%
    Resistance50 kOhms
    Part StatusActive
    Mounting TypeThrough Hole
    Power (Watts)0.5W, 1/2W
    Adjustment TypeSide Adjustment
    Number of Turns4
    Size / DimensionRectangular - 0.375" x 0.320" Face x 0.375" H (9.53mm x 8.13mm x 9.53mm)
    Termination StylePC Pins
    Resistive MaterialCermet
    Temperature Coefficient±100ppm/°C