3339W-1-204LF
首页 > 产品展示 > 电位计,可变电阻器 > 微调电位器
3339W-1-204LF
3339W-1-204LF
型号
3339W-1-204LF
描述
TRIMMER 200KOHM 0.5W PC PIN SIDE
数据表
3339W-1-204LF.pdf
交付服务
3339W-1-204LF
内容 *
    3339W-1-204LF 规格
    SeriesTrimpot® 3339 - Sealed
    RoHSRoHS
    Tolerance±10%
    Resistance200 kOhms
    Part StatusActive
    Mounting TypeThrough Hole
    Power (Watts)0.5W, 1/2W
    Adjustment TypeSide Adjustment
    Number of Turns4
    Size / DimensionRectangular - 0.375" x 0.320" Face x 0.375" H (9.53mm x 8.13mm x 9.53mm)
    Termination StylePC Pins
    Resistive MaterialCermet
    Temperature Coefficient±100ppm/°C