3329W-1-101
首页 > 产品展示 > 电位计,可变电阻器 > 微调电位器
3329W-1-101
3329W-1-101
型号
3329W-1-101
品牌
Bourns Inc.
描述
TRIMMER 100 OHM 0.5W PC PIN SIDE
数据表
3329W-1-101.pdf
分类
微调电位器
交付服务
3329W-1-101
内容 *
    3329W-1-101 规格
    SeriesTrimpot® 3329 - Sealed
    RoHSRoHS
    Tolerance±10%
    Resistance100 Ohms
    Part StatusActive
    Mounting TypeThrough Hole
    Power (Watts)0.5W, 1/2W
    Adjustment TypeSide Adjustment
    Number of Turns1
    Size / DimensionRectangular - 0.260" x 0.330" Face x 0.330" H (6.60mm x 8.38mm x 8.38mm)
    Termination StylePC Pins
    Resistive MaterialCermet
    Temperature Coefficient±100ppm/°C