3314Z-1-103G.pdf
| RoHS | RoHS |
| Tolerance | ±20% |
| Resistance | 10 kOhms |
| Part Status | Active |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W |
| Adjustment Type | Side Adjustment |
| Number of Turns | 1 |
| Size / Dimension | Square - 0.219" x 0.197" Face x 0.227" H (5.56mm x 5.01mm x 5.76mm) |
| Termination Style | J Lead |
| Resistive Material | Cermet |
| Temperature Coefficient | ±100ppm/°C |