3314S-3-500E
首页 > 产品展示 > 电位计,可变电阻器 > 微调电位器
3314S-3-500E
3314S-3-500E
型号
3314S-3-500E
描述
TRIMMER 50 OHM 0.25W J LEAD SIDE
数据表
3314S-3-500E.pdf
交付服务
3314S-3-500E
内容 *
    3314S-3-500E 规格
    SeriesTrimpot® 3314 - Sealed
    RoHSRoHS
    Tolerance±20%
    Resistance50 Ohms
    Part StatusActive
    Mounting TypeSurface Mount
    Power (Watts)0.25W, 1/4W
    Adjustment TypeSide Adjustment
    Number of Turns1
    Size / DimensionRectangular - 0.197" x 0.177" Face x 0.221" H (5.01mm x 4.50mm x 5.61mm)
    Termination StyleJ Lead
    Resistive MaterialCermet
    Temperature Coefficient±100ppm/°C