3314H-1-501
首页 > 产品展示 > 电位计,可变电阻器 > 微调电位器
3314H-1-501
3314H-1-501
型号
3314H-1-501
描述
TRIMMER 500 OHM 0.25W PC PIN TOP
数据表
3314H-1-501.pdf
交付服务
3314H-1-501
内容 *
    3314H-1-501 规格
    SeriesTrimpot® 3314 - Sealed
    RoHSRoHS
    Tolerance±20%
    Resistance500 Ohms
    Part StatusActive
    Mounting TypeThrough Hole
    Power (Watts)0.25W, 1/4W
    Adjustment TypeTop Adjustment
    Number of Turns1
    Size / DimensionSquare - 0.177" x 0.177" Face x 0.100" H (4.50mm x 4.50mm x 2.55mm)
    Termination StylePC Pins
    Resistive MaterialCermet
    Temperature Coefficient±100ppm/°C