3313S-2-503E
首页 > 产品展示 > 电位计,可变电阻器 > 微调电位器
3313S-2-503E
3313S-2-503E
型号
3313S-2-503E
品牌
Bourns Inc.
描述
TRIMMER 50K OHM 0.125W J LEAD
数据表
3313S-2-503E.pdf
分类
微调电位器
交付服务
3313S-2-503E
内容 *
    3313S-2-503E 规格
    SeriesTrimpot® 3313 - Sealed
    RoHSRoHS
    Tolerance±20%
    Resistance50 kOhms
    Part StatusActive
    Mounting TypeSurface Mount
    Power (Watts)0.125W, 1/8W
    Adjustment TypeSide Adjustment
    Number of Turns1
    Size / DimensionRectangular - 0.142" x 0.159" Face x 0.211" H (3.61mm x 4.05mm x 5.35mm)
    Termination StyleJ Lead
    Resistive MaterialCermet
    Temperature Coefficient±100ppm/°C