3299X-1-502
首页 > 产品展示 > 电位计,可变电阻器 > 微调电位器
3299X-1-502
3299X-1-502
型号
3299X-1-502
描述
TRIMMER 5K OHM 0.5W PC PIN SIDE
数据表
3299X-1-502.pdf
交付服务
3299X-1-502
内容 *
    3299X-1-502 规格
    SeriesTrimpot® 3299 - Sealed
    RoHSRoHS
    Tolerance±10%
    Resistance5 kOhms
    Part StatusActive
    Mounting TypeThrough Hole
    Power (Watts)0.5W, 1/2W
    Adjustment TypeSide Adjustment
    Number of Turns25
    Size / DimensionRectangular - 0.395" x 0.240" Face x 0.395" H (10.03mm x 6.10mm x 10.03mm)
    Termination StylePC Pins
    Resistive MaterialCermet
    Temperature Coefficient±100ppm/°C