3296W-1-253R
首页 > 产品展示 > 电位计,可变电阻器 > 微调电位器
3296W-1-253R
3296W-1-253R
型号
3296W-1-253R
描述
TRIMMER 25K OHM 0.5W PC PIN TOP
数据表
3296W-1-253R.pdf
交付服务
3296W-1-253R
内容 *
    3296W-1-253R 规格
    SeriesTrimpot® 3296 - Sealed
    RoHSRoHS
    Tolerance±10%
    Resistance25 kOhms
    Part StatusActive
    Mounting TypeThrough Hole
    Power (Watts)0.5W, 1/2W
    Adjustment TypeTop Adjustment
    Number of Turns25
    Size / DimensionRectangular - 0.375" x 0.190" Face x 0.395" H (9.53mm x 4.83mm x 10.03mm)
    Termination StylePC Pins
    Resistive MaterialCermet
    Temperature Coefficient±100ppm/°C