3296P-1-254
首页 > 产品展示 > 电位计,可变电阻器 > 微调电位器
3296P-1-254
3296P-1-254
型号
3296P-1-254
描述
TRIMMER 250KOHM 0.5W PC PIN SIDE
数据表
3296P-1-254.pdf
交付服务
3296P-1-254
内容 *
    3296P-1-254 规格
    SeriesTrimpot® 3296 - Sealed
    RoHSRoHS
    Tolerance±10%
    Resistance250 kOhms
    Part StatusActive
    Mounting TypeThrough Hole
    Power (Watts)0.5W, 1/2W
    Adjustment TypeSide Adjustment
    Number of Turns25
    Size / DimensionRectangular - 0.375" x 0.190" Face x 0.190" H (9.53mm x 4.83mm x 4.83mm)
    Termination StylePC Pins
    Resistive MaterialCermet
    Temperature Coefficient±100ppm/°C