3269X-1-253
首页 > 产品展示 > 电位计,可变电阻器 > 微调电位器
3269X-1-253
3269X-1-253
型号
3269X-1-253
描述
TRIMMER 25K OHM 0.25W GW SIDE
数据表
3269X-1-253.pdf
交付服务
3269X-1-253
内容 *
    3269X-1-253 规格
    SeriesTrimpot® 3269 - Sealed
    RoHSRoHS
    Tolerance±10%
    Resistance25 kOhms
    Part StatusActive
    Mounting TypeSurface Mount
    Power (Watts)0.25W, 1/4W
    Adjustment TypeSide Adjustment
    Number of Turns12
    Size / DimensionRectangular - 0.250" x 0.170" Face x 0.293" H (6.35mm x 4.32mm x 7.44mm)
    Termination StyleGull Wing
    Resistive MaterialCermet
    Temperature Coefficient±100ppm/°C