3266W-1-473
首页 > 产品展示 > 电位计,可变电阻器 > 微调电位器
3266W-1-473
3266W-1-473
型号
3266W-1-473
品牌
Bourns Inc.
描述
TRIMMER 47K OHM 0.25W PC PIN TOP
数据表
3266W-1-473.pdf
交付服务
3266W-1-473
内容 *
    3266W-1-473 规格
    SeriesTrimpot® 3266 - Sealed
    RoHSRoHS
    Tolerance±10%
    Resistance47 kOhms
    Part StatusActive
    Mounting TypeThrough Hole
    Power (Watts)0.25W, 1/4W
    Adjustment TypeTop Adjustment
    Number of Turns12
    Size / DimensionRectangular - 0.250" x 0.170" Face x 0.270" H (6.35mm x 4.31mm x 6.85mm)
    Termination StylePC Pins
    Resistive MaterialCermet
    Temperature Coefficient±100ppm/°C