3266P-1-253LF
首页 > 产品展示 > 电位计,可变电阻器 > 微调电位器
3266P-1-253LF
3266P-1-253LF
型号
3266P-1-253LF
描述
TRIMMER 25KOHM 0.25W PC PIN SIDE
数据表
3266P-1-253LF.pdf
交付服务
3266P-1-253LF
内容 *
    3266P-1-253LF 规格
    SeriesTrimpot® 3266 - Sealed
    RoHSRoHS
    Tolerance±10%
    Resistance25 kOhms
    Part StatusActive
    Mounting TypeThrough Hole
    Power (Watts)0.25W, 1/4W
    Adjustment TypeSide Adjustment
    Number of Turns12
    Size / DimensionRectangular - 0.250" x 0.174" Face x 0.174" H (6.35mm x 4.42mm x 4.42mm)
    Termination StylePC Pins
    Resistive MaterialCermet
    Temperature Coefficient±100ppm/°C