3224X-2-101E
首页 > 产品展示 > 电位计,可变电阻器 > 微调电位器
3224X-2-101E
3224X-2-101E
型号
3224X-2-101E
品牌
Bourns Inc.
描述
TRIMMER 100 OHM 0.25W GW TOP ADJ
数据表
3224X-2-101E.pdf
分类
微调电位器
交付服务
3224X-2-101E
内容 *
    3224X-2-101E 规格
    SeriesTrimpot® 3224 - Sealed
    RoHSRoHS
    Tolerance±10%
    Resistance100 Ohms
    Part StatusActive
    Mounting TypeSurface Mount
    Power (Watts)0.25W, 1/4W
    Adjustment TypeTop Adjustment
    Number of Turns12
    Size / DimensionRectangular - 0.189" x 0.138" Face x 0.209" H (4.80mm x 3.50mm x 5.30mm)
    Termination StyleGull Wing
    Resistive MaterialCermet
    Temperature Coefficient±100ppm/°C