3224W-1-200G.pdf
| RoHS | RoHS |
| Tolerance | ±10% |
| Resistance | 20 Ohms |
| Part Status | Active |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W |
| Adjustment Type | Top Adjustment |
| Number of Turns | 12 |
| Size / Dimension | Rectangular - 0.189" x 0.138" Face x 0.209" H (4.80mm x 3.50mm x 5.30mm) |
| Termination Style | J Lead |
| Resistive Material | Cermet |
| Temperature Coefficient | ±100ppm/°C |