3224J-1-202G.pdf
| RoHS | RoHS |
| Tolerance | ±10% |
| Resistance | 2 kOhms |
| Part Status | Active |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W |
| Adjustment Type | Side Adjustment |
| Number of Turns | 12 |
| Size / Dimension | Rectangular - 0.181" x 0.138" Face x 0.146" H (4.60mm x 3.50mm x 3.71mm) |
| Termination Style | J Lead |
| Resistive Material | Cermet |
| Temperature Coefficient | ±100ppm/°C |