3224J-1-153E
首页 > 产品展示 > 电位计,可变电阻器 > 微调电位器
3224J-1-153E
3224J-1-153E
型号
3224J-1-153E
品牌
Bourns Inc.
描述
TRIMMER 15KOHM 0.25W J LEAD SIDE
数据表
3224J-1-153E.pdf
分类
微调电位器
交付服务
3224J-1-153E
内容 *
    3224J-1-153E 规格
    SeriesTrimpot® 3224 - Sealed
    RoHSRoHS
    Tolerance±10%
    Resistance15 kOhms
    Part StatusActive
    Mounting TypeSurface Mount
    Power (Watts)0.25W, 1/4W
    Adjustment TypeSide Adjustment
    Number of Turns12
    Size / DimensionRectangular - 0.181" x 0.138" Face x 0.146" H (4.60mm x 3.50mm x 3.71mm)
    Termination StyleJ Lead
    Resistive MaterialCermet
    Temperature Coefficient±100ppm/°C