3224G-2-502E
首页 > 产品展示 > 电位计,可变电阻器 > 微调电位器
3224G-2-502E
3224G-2-502E
型号
3224G-2-502E
描述
TRIMMER 5K OHM 0.25W GW SIDE ADJ
数据表
3224G-2-502E.pdf
交付服务
3224G-2-502E
内容 *
    3224G-2-502E 规格
    SeriesTrimpot® 3224 - Sealed
    RoHSRoHS
    Tolerance±10%
    Resistance5 kOhms
    Part StatusActive
    Mounting TypeSurface Mount
    Power (Watts)0.25W, 1/4W
    Adjustment TypeSide Adjustment
    Number of Turns12
    Size / DimensionRectangular - 0.181" x 0.138" Face x 0.154" H (4.60mm x 3.50mm x 3.90mm)
    Termination StyleGull Wing
    Resistive MaterialCermet
    Temperature Coefficient±100ppm/°C