3214X-2-500E
首页 > 产品展示 > 电位计,可变电阻器 > 微调电位器
3214X-2-500E
3214X-2-500E
型号
3214X-2-500E
描述
TRIMMER 50 OHM 0.25W GW TOP ADJ
数据表
3214X-2-500E.pdf
交付服务
3214X-2-500E
内容 *
    3214X-2-500E 规格
    SeriesTrimpot® 3214 - Sealed
    RoHSRoHS
    Tolerance±10%
    Resistance50 Ohms
    Part StatusActive
    Mounting TypeSurface Mount
    Power (Watts)0.25W, 1/4W
    Adjustment TypeTop Adjustment
    Number of Turns5
    Size / DimensionRectangular - 0.189" x 0.138" Face x 0.209" H (4.80mm x 3.50mm x 5.30mm)
    Termination StyleGull Wing
    Resistive MaterialCermet
    Temperature Coefficient±100ppm/°C