3214J-1-203G
首页 > 产品展示 > 电位计,可变电阻器 > 微调电位器
3214J-1-203G
3214J-1-203G
型号
3214J-1-203G
描述
TRIMMER 20KOHM 0.25W J LEAD SIDE
数据表
3214J-1-203G.pdf
交付服务
3214J-1-203G
内容 *
    3214J-1-203G 规格
    SeriesTrimpot® 3214 - Sealed
    RoHSRoHS
    Tolerance±10%
    Resistance20 kOhms
    Part StatusActive
    Mounting TypeSurface Mount
    Power (Watts)0.25W, 1/4W
    Adjustment TypeSide Adjustment
    Number of Turns5
    Size / DimensionRectangular - 0.189" x 0.138" Face x 0.146" H (4.80mm x 3.50mm x 3.71mm)
    Termination StyleJ Lead
    Resistive MaterialCermet
    Temperature Coefficient±100ppm/°C