3059Y-1-301
首页 > 产品展示 > 电位计,可变电阻器 > 微调电位器
3059Y-1-301
3059Y-1-301
型号
3059Y-1-301
描述
TRIMMER 300 OHM 1W PC PIN SIDE
数据表
3059Y-1-301.pdf
交付服务
3059Y-1-301
内容 *
    3059Y-1-301 规格
    SeriesTrimpot® 3059 - Sealed
    RoHSRoHS
    Tolerance±10%
    Resistance300 Ohms
    Part StatusActive
    Mounting TypeChassis Mount
    Power (Watts)1W
    Adjustment TypeSide Adjustment
    Number of Turns22
    Size / DimensionRectangular - 0.315" x 0.190" Face x 1.250" L (8.00mm x 4.83mm x 31.75mm)
    Termination StylePC Pins
    Resistive MaterialCermet
    Temperature Coefficient±100ppm/°C